Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 1848452 obálek a 456593 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Jirsík, Jan Valerian

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Jirsík, Jan Valerian
Rok: 1798-1883

Biogr./Hist. údaje: Narozen 19. 6. 1798 v Kácově nad Sázavou, zemřel 23. 2. 1883 v Českých Budějovicích. Českobudějovický biskup, buditel, redaktor Časopisu katolického duchovenstva. Autor náboženských spisů.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Jan Valerian Jirsík

Jan Valerián Jirsík, křtěn Jan Viktorin Jirsík (19. června 1798 Kácov – 23. února 1883 České Budějovice), byl český katolický duchovní, spisovatel, vlastenec a národní buditel. V letech 1851–1883 působil jako čtvrtý biskup českobudějovický a z titulu své funkce zasedal na Českém zemském sněmu a Říšské radě. Zvelebil českobudějovickou diecézi a vybudoval českobudějovické českojazyčné školství, když mimo jiné založil první českojazyčné gymnázium v Českých Budějovicích a pozval do města notredamky, aby zde zřídily klášterní dívčí školu.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: