Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2313476 obálek a 582561 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Karbusický, Vladimír

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Karbusický, Vladimír
Rok: 1925-2002
Oblast působnosti: muzikologové, folkloristé, sociologové, publicisté, vysokoškolští učitelé

Biogr./Hist. údaje: Narozen 9. 4.1925 ve Velimi, zemřel 23. 5. 2002 v Hamburku (Německo), prof., PhDr., CSc., muzikolog, sociolog, folklorista, publicista, vědecký pracovník Ústavu pro etnografii a folkloristiku ČSAV (1954-1964), Ústavu pro hudební vědu ČSAV; po roce 1968 emigroval do Spolkové republiky Německo, působil na vysokých školách ve Wuppertalu, v Cáchách a na univerzitě v Hamburku (od roku 1976); svoje bádání zaměřoval na dělnickou píseň, hudební sociologii, užitkovou hudbu, středověkou písňovou epigrafiku a hudebně-historické práce.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Vladimír Karbusický

Prof. dr. Vladimír Karbusický, CSc. (9. dubna 1925, Velim, Československo – 23. května 2002, Hamburk, Německo) byl český muzikolog, folklorista, sociolog, historik, estetik, pedagog, publicista.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: