Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2161028 obálek a 531864 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Král, Petr

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Král, Petr
Rok: 1941 září 4.-
Oblast působnosti: básníci, spisovatelé, dramaturgové, překladatelé

Biogr./Hist. údaje: Narozen 4. 9. 1941 v Praze. Dramaturg, básník, esejista, publikace z oboru divadla a filmu, překladatel píšící česky a francouzsky.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Petr Král

Petr Král (September 4, 1941, Prague) is a Czech writer. Having graduated from FAMU, he worked as an editor in the Orbis publishing house, where he focused on a line of books about film and filmmakers. In 1968, he emigrated to France where he worked in a gallery, a photo shop, as a teacher, interpreter, translator, screenplay author, reviewer and so on. In 1984 he lived in Québec. From 1990 to 1991 he was a cultural counsellor at the Czech embassy in Paris. He translates from and into French (mainly modern poetry). He edited several anthologies. Since April 2006, he resides in Prague.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: