Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 1909053 obálek a 478108 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Kraus, Vilém

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Kraus, Vilém
Rok: 1924-2013

Biogr./Hist. údaje: Narozen 30. 5. 1924 v Praze, zemřel 7. 6 2013. Prof., Ing., CSc., odborník v oblasti vinařství a vinohradnictví, autor prací z oboru. Otec stejnojmenného vinařského odborníka.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Vilém Kraus

Prof. Ing. Vilém Kraus, CSc., starší (30. května 1924 Praha - 7.června 2013) byl významný český odborník v oblasti vinařství a vinohradnictví. Podstatnou část svého života působil na Mendelově zemědělské a lesnické univerzitě, věnoval se vinařskému výzkumu a šlechtění nových odrůd révy vinné a je autorem nebo spoluautorem celé řady odborných publikací a článků. Je nositelem státního vyznamenání Medaile Za zásluhy pro stát v oblasti vědy a řada vinařů jej považuje za nejvýznamnějšího českého vinařského odborníka 20. století.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: