Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2908352 obálek a 878396 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Kvaček, Robert

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Kvaček, Robert
Rok: 1932-2024
Oblast působnosti: historici, vysokoškolští učitelé, spisovatelé

Biogr./Hist. údaje: Narozen 5. 7. 1932 v Dvorcích u Jičína, zemřel 27. 4. 2024 v Lomnici nad Popelkou. Prof., PhDr., DrSc., profesor československých dějin, spisovatel, autor literatury faktu a prací v oboru moderních dějin. Zaměřoval se na dějiny diplomacie mezi světovými válkami, v období druhé světové války a na kulturní dějiny přelomu 19. a 20. století.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Robert Kvaček

Prof. PhDr. Robert Kvaček, CSc., (* 5. července 1932 Dvorce u Jičína) je významný český historik specializující se na období 19. a 20. století. Mezi jeho přední zájmy patří dějiny diplomacie mezi světovými válkami a v období 2. světové války a kulturní dějiny konce 19. a počátku 20. století. Působil na českých univerzitách (Univerzita Karlova v Praze, Technická univerzita v Liberci), pořádá přednášky pro veřejnost (vzhledem k věku přednáší již jen výjimečně), jeho publikační činnost mu vynesla několikanásobné ocenění Cenou Egona Erwina Kische za literaturu faktu. Je ženatý a má jednoho syna. Žije v Jičíně, je členem Česko-slovenské komise historiků.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: