Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2631722 obálek a 789007 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Kyncl, Karel

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Kyncl, Karel
Rok: 1927-1997
Oblast působnosti: publicisté, novináři, překladatelé, dramatici

Biogr./Hist. údaje: Narozen 6. 1. 1927 v Žebráku, zemřel 1. 4. 1997 v Londýně. Publicista, spisovatel, rozhlasový redaktor, autor reportáží a rozhlasových her, překladatel z angličtiny.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Karel Kyncl

Karel Kyncl (6. ledna 1927, Žebrák – 1. dubna 1997 Londýn) byl český publicista, reportér a novinář, patří k našim nejznámějším československým rozhlasovým zpravodajům a komentátorům padesátých a šedesátých let 20. století. Velkou přízeň posluchačů rozhlasu a televize si získal jako komentátor televize v USA. Byl také aktivní jako překladatel; zprvu byl stoupenec a později aktivní oponent československého komunistického režimu.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: