Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2161028 obálek a 531864 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Loukotková, Jarmila

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Loukotková, Jarmila
Rok: 1923-2007

Biogr./Hist. údaje: Narozena 14. 4. 1923 v Praze, zemřela 29. 10. 2007 tamtéž. Beletristka, autorka historických románů a próz ze současnosti, autorka divadelních, rozhlasových a televizních her, překladatelka z francouzštiny.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Jarmila Loukotková

Jarmila Loukotková (14. dubna 1923 Praha – 29. října 2007 Praha) - česká prozaička a překladatelka (překládala mj. díla Francoise Villona).Narodila se v Praze v rodině českého amerikanisty, etnografa a lingvisty Čestmíra Loukotky, a v Praze také vystudovala reálné gymnázium (maturovala roku 1942). Po maturitě krátce studovala na soukromé jazykové škole francouzštinu, ale už od roku 1943 pracovala jako úřednice na pražském magistrátu. Až po válce mohla zahájit studium estetiky a francouzštiny na Filosofické Fakultě Univerzity Karlovy, které dokončila v roce 1949.Přispívala do periodik jako O knihách a autorech, Svoboda, Svobodné slovo, Květy a další. Pro Československý rozhlas napsala hru Fialinka (1948).Ve svých románech se zabývá především historickými náměty z období antiky, nebrání se ale i námětům ze současnosti. Je též autorkou knih pro mládež.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: