Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2158002 obálek a 530605 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Malík, Jan

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Malík, Jan
Rok: 1904-1980

Biogr./Hist. údaje: Narozen 15.2.1904 v Příbrami, zemřel 24.7.1980 v Praze. PhDr., středoškolský profesor, loutkářský režisér, dramatik, historik a kritik, publikace z oboru loutkářství, překlady z ruštiny.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Jan Malík

Jan Malík (15. února 1904, Příbram – 24. července 1980, Praha) byl významný český loutkař. Kromě jiného byl jedním z předních iniciátorů založení loutkářské katedry Divadelní fakulty AMU v Praze, kde následně sám také přednášel, a to režii a dějiny loutkového divadla. Právě on se zasloužil o obnovení činnosti mezinárodní loutkářské organizace UNIMA stejně jako o založení dodnes fungujícího Muzea loutkářských kultur v Chrudimi.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: