Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2200664 obálek a 554814 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Mandlová, Adina

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Mandlová, Adina
Rok: 1910-1991

Biogr./Hist. údaje: Narozena 28. 1. 1910 v Mladé Boleslavi, zemřela 16. 6. 1991 v Příbrami. Filmová a divadelní herečka, autorka memoárů. Od roku 1945 žila v exilu.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Adina Mandlová

Adina Mandlová, vlastním jménem Jarmila Anna Františka Marie Mandlová, v Německu známá pod pseudonymem Lil Adina, (28. ledna 1910 Mladá Boleslav – 16. června 1991 Příbram) byla česká filmová a divadelní herečka.Její život byl mimořádně bouřlivý. Byla krásná, inteligentní, obdivovaná. „Sex symbol“ 30. let, její jméno spolehlivě plnilo sály. Zároveň se však jednalo o nešťastnou a psychicky nevyrovnanou ženu. Po válce byla poměrně zbytečně podezřívána z kolaborantských styků s německými okupanty.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: