Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2875525 obálek a 866073 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Michna z Otradovic, Adam Václav

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Michna z Otradovic, Adam Václav
Rok: 1600-1676
Oblast působnosti: hudebníci, básníci

Biogr./Hist. údaje: Narozen asi 30. 6. 1600 v Jindřichově Hradci (Česko), zemřel před 16. 10.1676 tamtéž. Měšťan v Jindřichově Hradci, varhaník, učitel hudby, básník a hudební skladatel. Autor duchovních písní.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Adam Václav Michna z Otradovic

Rytíř Adam Václav Michna z Otradovic (asi 30. června 1600, Jindřichův Hradec – 16. října 1676, Jindřichův Hradec ) byl český raně barokní básník, hudební skladatel, sbormistr a varhaník. Jeho jméno je známo též ve zjednodušené formě Adam Michna a on sám podepisoval svá díla jako Adamus Wenceslaus Michna de Ottradowicz. Je nejvýznamnějším českým skladatelem a básníkem 17. století, iniciátorem rozmachu české barokní hudební kultury a stal se inspirací mnoha dalších generací skladatelů pro rozvoj tradice české národní hudby.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: