Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2157923 obálek a 530605 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Patočka, Jan

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Patočka, Jan
Rok: 1907-1977
Oblast působnosti: filozofové, překladatelé, vysokoškolsští učitelé

Biogr./Hist. údaje: Narozen 1. 6. 1907 v Turnově, zemřel 13. 3. 1977 v Praze. PhDr., profesor filosofie na filosofické fakultě, mluvčí Charty 77. Práce v oboru, pořadatel sborníku o filosofu Janu Kozákovi, překladatel z němčiny.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Jan Patočka

Jan Patočka (1 June 1907 – 13 March 1977) was a Czech philosopher. Due to his contributions to phenomenology and the philosophy of history he is considered one of the most important philosophers of the 20th century. Having studied in Prague, Paris, Berlin and Freiburg, he was one of the last pupils of Edmund Husserl and Martin Heidegger. During his studies in Freiburg he was also tutored by Eugen Fink, a relation which eventually turned into a lifelong philosophical friendship.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: