Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2317110 obálek a 583652 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Petiška, Eduard

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Petiška, Eduard
Rok: 1924-1987

Biogr./Hist. údaje: Narozen 14. 5. 1924 v Praze, zemřel 6. 6. 1987 v Mariánských Lázních. Básník, beletrista, spisovatel pro mládež, překladatel z němčiny.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Eduard Petiška

PhDr. Eduard Petiška (14. května 1924 Praha – 6. června 1987 Mariánské Lázně) byl český básník, romanopisec, povídkář, novelista, autor knih pro děti a mládež, dramatik, teoretik dětské literatury a překladatel, otec spisovatele Martina Petišky. Autor více než devadesáti titulů, oslovující už pátou generaci čtenářů. Jeho knihy byly přeloženy do několika desítek jazyků a staly se populární i v zahraničí. Celkové prodeje jeho děl přesáhly hranici osmnácti milionů kusů. V roce 2014 u příležitosti 90. let od autorova narození, vycházejí jeho díla také v elektronické podobě v edici sebraných spisů Eduarda Petišky, z nichž jsou některá k dispozici zdarma ke stažení.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: