Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2119498 obálek a 525073 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Rychman, Ladislav

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Rychman, Ladislav
Rok: 1922-2007

Biogr./Hist. údaje: Narozen 9.10.1922 v Praze, zemřel 2007. Filmový a televizní režisér a scenárista.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Ladislav Rychman

Ladislav Rychman (9. října 1922 – 1. dubna 2007) byl český režisér, specializující se především na hudební filmy a pořady. Vystudoval reálné gymnázium, dále studoval FAMU u režisérů Elmara Klose a Bořivoje Zemana. Studia ale nedokončil. Během 2. světové války byl rok vězněn v koncentračním táboře. Byl také průkopníkem televizní reklamy (natočil jich několik desítek) a televizních hudebních klipů, jednalo se o tzv. filmové písničky, zde prý vůbec první byla jím zfilmovaná píseň Dáme si do bytu, kde zpívali Josef Bek s Irenou Kačírkovou, a legendární klip Mackie Messer s Milošem Kopeckým.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: