Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2894435 obálek a 874683 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Seifert, Alfred

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Seifert, Alfred
Rok: 1850-1901

Biogr./Hist. údaje: Narozen 6. 9. 1850 v Praskolesích (okres Beroun), zemřel 6. 2. 1901 v Mnichově (Německo). Malíř, ilustrátor.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Alfred Seifert

Alfred Seifert (6. září 1850 Praskolesy – 6. února 1901 Mnichov) byl česko-německý malíř, proslulý podobiznami žen.Narodil se v Praskolesích, ale během několika měsíců se s rodiči odstěhoval do nedalekých Hořovic. Jako dítě vážně onemocněl, čtyři roky nemohl chodit a dva roky strávil v ortopedickém ústavu. Místo dětských her se věnoval kreslení a brzy se v něm probudilo výtvarné nadání. Jeho prvními učiteli byli Karel Würbs, inspektor stavovské obrazárny na Pražském hradě, a krajinář Alois Kirnig. Po dvou letech studia na malostranském gymnáziu byl v roce 1869 přijat na mnichovskou malířskou akademii. Samostatnou dílnu si v tomto městě otevřel roku 1876.Seifertovou specialitou byly ženské portréty, především sentimentálně laděné dívčí hlavičky, označované jako „seifertovský typ“. Kritika oceňovala jak promyšlenou kompozici obrazů, tak i jemnou propracovanost, harmonickou barevnost a příjemnou náladu.Většinu života strávil Seifert v Německu. V Čechách byl osobně téměř neznámý, i když tu občas vystavoval a jeho černobílé reprodukce se pravidelně objevovaly v časopise Světozor. Někdy mu v domácích kruzích vytýkali, že není dostatečně vlastenecký, protože dává přednost zahraničním tématům před českými. To lze ovšem snadno vysvětlit finančními ohledy - z existenčních důvodů musel malovat takové obrazy, jaké bylo mnichovské publikum ochotné kupovat. V Čechách jeho díla příliš na odbyt nešla, i když se snažil vyjít vstříc (například historický výjev Jan Augusta přijímá návštěvu Filipíny Welserovy čekal dlouho na kupce). Kostelu ve svém rodišti věnoval obraz Zdrávas, představující dospívající dívku modlící se k Panně Marii.K jeho známým dílům patří: Ofelie, Titanie, Východ za bránu, Jaro lásky, Vypravování o strašidlech.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: