Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2315885 obálek a 583221 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Smékal, Vladimír

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Smékal, Vladimír
Rok: 1935-

Biogr./Hist. údaje: Narozen 15. 2. 1935 v Novém Jičíně. Prof. PhDr., CSc., profesor na katedře psychologie Masarykovy univerzity, práce v oboru.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Vladimír Smékal

Prof. PhDr. Vladimír Smékal, CSc., (* 15. února 1935 v Novém Jičíně) je jedním z předních českých psychologů a působí jako emeritní profesor Masarykovy univerzity. Vystudoval psychologii a filozofii na Filozofické fakultě Masarykovy Univerzity v Brně a během své kariéry vystřídal řadu pozic a zaměstnání. Zabýval se zejména psychologií osobnosti, metodologií psychologie, psychologií náboženství a psychodiagnostikou. Kromě výzkumné činnosti a pedagogického působení na vysokých školách vede přednášky pro manažery a pracovníky pomáhajících profesí a v současné době se zaměřuje zejména na aspekty občanské zralosti a výchovy k ní.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: