Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2672771 obálek a 807516 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Sobotka, Primus

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Sobotka, Primus
Rok: 1841-1925

Biogr./Hist. údaje: Narozen 29.1.1841 v Horním Nouzově u Velimi, zemřel 1.8.1925 v Praze. Ředitel redakční kanceláře Ottova slovníku naučného, beletrista, publicista, básník, národopisec, přírodovědec, publikoval též německy. Překladatel z němčiny, angličtiny a ukrajinštiny.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Primus Sobotka

Primus Sobotka (29. ledna 1841 Horní Nouzov u Velimi – 1. srpna 1925 Praha) byl český novinář, spisovatel, překladatel a etnograf. V mládí přispíval překlady i vlastními drobnými pracemi do literárních časopisů. Později pracoval jako redaktor Světozoru, populárně-vědecké edice Matice lidu, Riegrova a Ottova slovníku naučného. Věnoval se slovanské mytologii a etnografii, především ve vztahu venkovského lidu k přírodě. Sbíral lidové pověsti a vyprávění. Překládal z angličtiny a v menší míře ze slovanských jazyků.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: