Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2874738 obálek a 865765 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Tyrš, Miroslav

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Tyrš, Miroslav
Rok: 1832-1884
Oblast působnosti: historici umění, estetici, pedagogové

Biogr./Hist. údaje: Narozen 17. 9. 1832 v Děčíně, zemřel 8. 8. 1884 v Oetzu (Rakousko). Národní obrozenec, univerzitní profesor, historik umění a zakladatel Sokola. Publikace z oboru výtvarného umění a tělovýchovy, překlady.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Miroslav Tyrš

Prof. Ph.Dr. Miroslav Tyrš (narozen jako Friedrich Emmanuel Tirsch) (17. září 1832, Děčín – 8. srpna 1884, Oetz, Tyrolsko) byl český národní obrozenec německého původu, kritik, historik umění, estetik, profesor dějin na UK a na ČVUT v Praze, předseda výtvarného odboru Umělecké besedy a člen poroty pro sochařskou výzdobu Národního divadla v Praze. Podílel se na založení organizovaného tělovýchovného hnutí v Čechách, zejména Sokola.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: