Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2701032 obálek a 826051 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Vejdovský, František

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Vejdovský, František
Rok: 1849-1939
Oblast působnosti: zoologové, anatomové, embryologové, vysokoškolští učitelé, děkani, rektoři

Biogr./Hist. údaje: Narozen 24. 10. 1849 v Kouřimi, zemřel 4. 12. 1939 v Praze. PhDr., RNDr., profesor srovnávací anatomie a embryologie, publikace z oboru.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

František Vejdovský

František Vejdovský (24. října 1849 Kouřim – 4. prosince 1939 Praha) byl český zoolog, profesor na Karlově univerzitě. Přednášel zoologii na Filosofické fakultě, kde se tehdy přírodní vědy studovaly. Zabýval se především bezobratlými živočichy. Jako první na světě popsal kmen vodních nitkovitých živočichů – strunovců.Mezi jeho žáky patřil i zakladatel pražské Zoo Jiří Janda, který byl v letech 1889–1893 i jeho asistentem a demonstrátorem.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: