Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2317110 obálek a 583652 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Vinařický, Karel Alois

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Vinařický, Karel Alois
Rok: 1803-1869

Biogr./Hist. údaje: Narozen 24.1.1803 ve Slaném, zemřel 3.2.1869 v Praze. Katolický kněz, poslanec, básník, satirik, zakladatel české literatury pro děti, překladatel z latiny, němčiny a polštiny, autor učebnic českého jazyka.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Karel Alois Vinařický

Karel Alois Vinařický (24. ledna 1803 Slaný – 3. února 1869 Praha) byl český vlastenecký kněz, básník, spisovatel a překladatel, jedna z nejvýznamnějších osobností českého národního obrození a (spolu s Františkem Douchou) spoluzakladatel české literatury pro děti. Účastnil se také debat o reformě českého pravopisu (byl zastáncem progresivních úprav, především se zasazoval o tzv. úpravu skladnou).

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: