Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2908352 obálek a 878396 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Weyr, František

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Weyr, František
Rok: 1879-1951

Biogr./Hist. údaje: Narozen 25. 4. 1879 ve Vídni (Rakousko), zemřel 29. 6. 1951 v Brně. JUDr., profesor ústavního práva, publikace z oboru práva, také autor pamětí.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

František Weyr

František Weyr (25. dubna 1879 Vídeň – 29. června 1951 Brno) byl český právník, právní filosof, státovědec a statistik, zakladatel tzv. normativní teorie právní. Byl také jedním ze zakladatelů brněnské právnické fakulty, jejímž byl prvním děkanem a kde byl dlouhá léta profesorem. Vykonával ale i jiné veřejné funkce, byl např. rektorem Masarykovy univerzity, předsedal také statistickému úřadu a byl poslancem Národního shromáždění.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: