Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2089449 obálek a 513620 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Kim, Il-sǒng

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Kim, Il-sǒng
Rok: 1912-1994

Biogr./Hist. údaje: Severokorejský politik.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Il-sǒng Kim

Kim Ir-sen (z ruské transkripce Ким Ир Сен; korejsky 김일성 Kim Il-song, původním jménem Kim Song-džu, 15. dubna 1912 – 8. července 1994), byl politickým vůdcem Severní Koreje od jejího vzniku v roce 1948 až do své smrti r. 1994. V letech 1948-1972 byl premiérem, poté až do smrti prezident. V roce 1946 založil a až do konce života vedl Korejskou stranu práce.V zemi vybudoval autokratickou vládu, ideologicky vycházející nejdříve z marxismu-leninismu, od poloviny šedesátých let z vlastní varianty socialismu zvané čučche. Jeho osoba se stala předmětem kultu osobnosti, který spolu s hlavními rysy státní moci vedené jeho potomky přetrval dodnes.Kim Ir-senova vláda bývá ve světě označováno jako totalitní komunistický režim a bývá srovnávána s vládami Stalina a Mao Ce-tunga v sousedním SSSR a ČLR.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: