Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2914039 obálek a 881551 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Růžičková, Zuzana

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Růžičková, Zuzana
Rok: 1927-2017
Oblast působnosti: hudebnice, cembalistky, hudební pedagožky

Biogr./Hist. údaje: Narozena 14.1. 1927 v Plzni, zemřela 27.9.2017 v Praze. Cembalistka, hudební pedagožka.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Zuzana Růžičková

Profesorka Zuzana Růžičková, provdaná Zuzana Kalabisová (* 14. ledna 1927 v Plzni) je česká klavíristka, cembalistka a hudební pedagožka, manželka hudebního skladatele Viktora Kalabise. Po absolutoriu plzeňského gymnázia byla vězněna v nacistických koncentračních táborech (Terezín, Osvětim-Březinka, Bergen-Belsen). Již za svého pobytu v Terezíně se seznámila se zde vězněnými hudebníky, mimo jiné též s operním pěvcem Karlem Bermanem. V letech 1945 až 1947 studovala v Plzni hru na klavír v místní hudební škole, od roku 1947 až do roku 1951 studovala hru na klavír a cembalo na pražské AMU. V roce 1956 zvítězila v Mnichově na mezinárodní cembalové soutěži, poté studovala hru na cembalo v Paříži u profesorky Roesgen-Championové. Je známá především jakožto výborná interpretka hudebního díla Johanna Sebastina Bacha, na svém kontě má více jak 35 dlouhohrajících desek. Její dlouholetá celosvětová koncertní aktivita ji přinesla i lichotivou přezdívku první dáma cembala.Se svým manželem žila v Jindřichově Hradci.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: