Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 1908349 obálek a 477845 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Patřičný, Martin

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Patřičný, Martin
Rok: 1955-

Biogr./Hist. údaje: Narozen 31. 1. 1955 v Praze. Sochař-řezbář, výtvarné práce se dřevem, též teoretické práce o dřevě, autor televizního scénáře o dřevě, autor povídek.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Martin Patřičný

Martin Patřičný (31. ledna 1955 Praha) je český výtvarník a spisovatel. Jeho současná tvorba zahrnuje především "dřevěné obrazy" a v menší míře také dřevěné sochy. V minulosti se zabýval i tvorbou uměleckých notových pultů, které vystavil např. v roce 1998 v Obecním domě v Praze. Jeho knižní tvorba se věnuje jak dřevu, v knihách Dřevo krásných stromů a Pracujeme se dřevem, tak volné tvorbě ve sbírce povídek Patřičný nejen dřevo.V letech 2008-2011 odvysílala Česká televize dokument Kus dřeva ze stromu, kde Patřičný se svým vnukem, Jiřím, poeticky seznamují diváky s jednotlivými českými stromy, jejich dřevem, zvláštnostmi, použitím. Na scénáři pracoval Patřičný s B. Ludvíkem, který byl zároveň režisérem.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: