Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2198133 obálek a 553845 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Brink, André P.

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Brink, André P.
Rok: 1935-2015

Biogr./Hist. údaje: Jihoafrický spisovatel, profesor angličtiny na Univerzitě v Cape Townu.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

André P. Brink

André Philippus Brink, OIS (29 May 1935 – 6 February 2015) was a South African novelist. He wrote in both Afrikaans and English and was a Professor of English at the University of Cape Town.In the 1960s he, Ingrid Jonker, Etienne Leroux and Breyten Breytenbach were key figures in the significant Afrikaans literary movement known as Die Sestigers ("The Sixty-ers"). These writers sought to use Afrikaans as a language to speak against the apartheid government, and also to bring into Afrikaans literature the influence of contemporary English and French trends. While Brink's early novels were especially concerned with apartheid, his later work engaged the new range of issues posed by life in a democratic South Africa.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: