Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2116570 obálek a 524973 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Ebner-Eschenbach, Marie von

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Ebner-Eschenbach, Marie von
Rok: 1830-1916
Oblast působnosti: spisovatelky

Biogr./Hist. údaje: Narozena 13. 9. 1830 ve Zdislavicích, zemřela 12. 3. 1916 ve Vídni (Rakousko). Spisovatelka. Autorka především psychologických povídek a románů.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Marie von Ebner-Eschenbach

Marie von Ebner-Eschenbachová, hraběnka Dubská, (13. září 1830, Zdislavice u Kroměříže – 12. března 1916, Vídeň) byla rakouská spisovatelka píšící v českých zemíchŠablona:Zdroj?. Je považována za nejvýznamnější německy píšící autorku 19. století.Pocházela ze šlechtického rodu Dubských z Třebomyslic Zdislavic na Kroměřížsku a byla nazývána rakouskou Boženou Němcovou.[zdroj?] Kromě němčiny (jazyka, v němž psala) ovládala češtinu a francouzštinu.Její odkaz vyniká mj. bohatou studnicí trefných aforismů.Na své přání byla pohřbena v rodinné klasicistní budově hrobky hrabat Dubských ve Zdislavicích.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: