Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2157957 obálek a 530605 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Guicciardini, Francesco

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Guicciardini, Francesco
Rok: 1483-1540

Biogr./Hist. údaje: Italský literát, historik a diplomat, pobýval na španělském dvoře jako florentský vyslanec, práce z oboru italských a španělských dějin, též filozofická pojednání.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Francesco Guicciardini

Francesco Guicciardini (Italian: [franˈtʃesko ɡwittʃarˈdiːni]; 6 March 1483 – 22 May 1540) was an Italian historian and statesman. A friend and critic of Niccolò Machiavelli, he is considered one of the major political writers of the Italian Renaissance. In his masterpiece, The History of Italy, Guicciardini paved the way for a new style in historiography, with his use of government sources to support arguments and the realistic analysis of the people and events of his time.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: