Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2892039 obálek a 873440 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Nedvěd, František

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Nedvěd, František
Rok: 1947-2021
Oblast působnosti: zpěváci, písničkáři, kytaristé, hudební skladatelé

Biogr./Hist. údaje: Narozen 19. 9. 1947 v Praze, zemřel 18. 7. 2021 tamtéž. Folkový zpěvák, kytarista, písničkář a hudební skladatel. Zpíval v hudebních skupinách Brontosauři a Spirituál kvintet, též zpíval s bratrem Janem a synem Vojtěchem.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

František Nedvěd

František Nedvěd (* 19. září 1947) je český zpěvák a kytarista. Patří mezi nejvýznamnější osobnosti české country, folku a trampské písně.Vystupoval ve skupinách Brontosauři (která se původně nazývala Toronto) a Spirituál kvintet. Potom se vydal na sólovou dráhu jako jeho bratr Jan Nedvěd, který je také hudebník. Nyní hraje se svou skupinou, ve které hrají Petr Kocman – kytarista a zpěvák, jeho syn Vojtěch Nedvěd, který hraje na dvanáctistrunnou kytaru, baskytarista Milan Plechatý a bubeník Jaroslav Petrásek.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: