Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2170772 obálek a 536295 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Gorbačev, Michail Sergejevič

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Gorbačev, Michail Sergejevič
Rok: 1931-

Biogr./Hist. údaje: Ruský politik, vůdce Sovětského svazu v letech 1985-1991.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Michail Sergejevič Gorbačev

Michail Sergejevič Gorbačov (někdy nesprávně Gorbačev), rusky zvuk Михаил Сергеевич Горбачёв, (* 2. března 1931 Privolnoje, Stavropolský kraj, Sovětský svaz) je ruský a bývalý sovětský komunistický politik, který byl v letech 1985–1991 vůdcem Sovětského svazu. Pokoušel se o změny, které by vedly ke zlepšení fungování sovětského, komunistického a politického systému a k ukončení studené války, ale které vedly i ke konci vlády Komunistické strany Sovětského svazu (KSSS) a k rozpadu sovětského impéria.15. října 1990 obdržel Nobelovu cenu za mír a v roce 1992 mu bylo uděleno ocenění Ronald Reagan Freedom Award.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: