Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2197761 obálek a 553616 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Mandel‘štam, Osip Èmil‘jevič

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Mandel‘štam, Osip Èmil‘jevič
Rok: 1891-1938
Oblast působnosti: básníci, spisovatelé, překladatelé

Biogr./Hist. údaje: Ruský básník, prozaik a překladatel. Narozen v Polsku.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Osip Èmil'jevič Mandel'štam

Osip Emilevič Mandelštam (rodné jméno Iosif, rusky Осип Эмильевич Мандельштам; 15. lednagreg./ 3. lednajul. 1891, Varšava, Polské království, Ruské impérium – 27. prosince 1938, vězeňský tábor Vtoraja rečka u Vladivostoku) byl ruský básník, prozaik, esejista, překladatel a literární kritik, jeden z největších ruských básníků 20. století a významný člen básnického hnutí akméistů, jehož manifest „Úsvit akméismu“ roku 1913 napsal. V období stalinských represí ve 30. letech byl zatčen a spolu se svou ženou Naděždou poslán do vyhnanství do města Čerdyň (Permský kraj). Později mu bylo dovoleno přesídlit do Voroněže v jihozápadním Rusku. V roce 1938 byl ale Mandelštam znovu zatčen a odsouzen k deportaci na Sibiř; téhož roku zemřel v tranzitním táboře.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: