Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2446603 obálek a 684086 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Neděla, Milan

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Neděla, Milan
Rok: 1934-1997

Biogr./Hist. údaje: Narozen 23.2.1934 v Praze, zemřel 14.4.1997 tamtéž. Herec, memoáry.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Milan Neděla

Milan Neděla (23. února 1934, Praha – 14. dubna 1997, tamtéž) byl český herec a moderátor.Díky své robustní a zavalité postavě často ztvárňoval rázné muže-hromotluky. Uměl ale hrát dobře jak role komické, tak i role dramatické. Po absolutoriu gymnázia studoval na pražské DAMU, kterou absolvoval v roce 1956. K jeho profesorům patřili např. Vítězslav Vejražka, Stanislav Neumann, František Salzer a Radovan Lukavský . Poté nejprve působil v oblastních divadlech v Kolíně a od roku 1958 v Pardubicích , odkud pak přešel do Prahy, kde postupně působil v Divadla Na zábradlí, Divadle Na Fidlovačce, Paravan, Rokoko a v Hudebním divadle v Karlíně.Ve filmu si zahrál celou řadu drobných či epizodních rolí, jedna z jeho nejznámějších rolí je role nenažraného vojenského sluhy Balouna z filmu Poslušně hlásím z roku 1957 natočeném na motivy Haškova románu o dobrém vojáku Švejkovi za 1. světové války. Působil i jako úspěšný rozhlasový herec a estrádní komik. V Československé televizi se uplatnil jako úspěšný moderátor oblíbeného pořadu Komik a jeho svět, který zde převzal po svém předchůdci Miloši Kopeckém.Byl skalním fandou fotbalové Slavie , v divadle Rokoko založil a staral se o divadelní fotbalovou jedenáctku . Měl syna Aleše.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: