Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2460432 obálek a 691227 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Havelka, Ondřej

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Havelka, Ondřej
Rok: 1954-

Biogr./Hist. údaje: Narozen 10.10.1954. Herec, režisér, zpěvák.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Ondřej Havelka

Ondřej Havelka (* 10. října 1954 Praha) je český režisér, herec, zpěvák a tanečník. Je frontman skupiny Melody Makers, se kterou hraje velké množství rytmů a filmových písní meziválečného období 20. století: jazz, boogie-blues a další. Při vystoupeních a v klipech předvádí taneční čísla a step. Je synem české herečky Libuše Havelkové a hudebního skladatele Svatopluka Havelky.Po absolvování herectví na pražské DAMU studoval operní režii na JAMU. V letech 1976 až 1995 vystupoval jako frontman Originálního pražského synkopického orchestru, po odchodu si založil vlastní skupinu Ondřej Havelka a jeho Melody Makers, ve které působí dodnes.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: