Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2241735 obálek a 563339 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Holman, Robert

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Holman, Robert
Rok: 1953-
Oblast působnosti: ekonomové, vysokoškolští učitelé

Biogr./Hist. údaje: Narozen 20. 12. 1953. Prof., Ing., CSc., ekonom a vysokoškolský učitel v oboru ekonomických teorií.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Robert Holman

prof. Ing. Robert Holman, CSc. (* 20. prosince 1953 Snina) je český ekonom-finančník a pedagog, bývalý vrchní ředitel České národní banky a od roku 2005 do roku 2011 člen její bankovní rady.Působil či působí jako poradce řady politiků a taktéž jako vysokoškolský pedagog. V roce 1997 byl jmenován profesorem ekonomické teorie. Od roku 1984 působí na katedře ekonomických teorií (dnešní katedra ekonomie) na Národohospodářské fakultě VŠE v Praze, v současné době přednáší předmět Dějiny ekonomického myšlení. Je autorem řady vysokoškolských učebnic, nejznámějším počinem je sepsání učebnice Ekonomie, která je mnohými ekonomy řazena mezi nejlepší české ekonomické učebnice.[zdroj?] Od prosince 2002 do listopadu 2004 byl ředitelem české pobočky poradenské společnosti Efficient Investments.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: