Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2700581 obálek a 825713 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Vávra, David

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Vávra, David
Rok: 1957-

Biogr./Hist. údaje: Narozen 9.3.1957 v Praze. Architekt, herec a scénárista, člen divadelní skupiny SKLEP, výtvarník a básník.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

David Vávra

Akad. arch. David Vávra (* 9. března 1957 Praha) je český architekt, herec a spisovatel. Absolvoval stavební fakultu ČVUT a Akademie výtvarných umění v Praze. Společně s Milanem Šteindlerem v 70. letech 20. století v Praze spoluzakládal divadlo Sklep. Pochází z Prahy-Braníku, kde vyrůstal a kde dodnes bydlí. K tomuto místu se vztahuje celý jeho život. Jako architekt působil především v Praze a okolí. Je znám též jako spoluautor a zasvěcený průvodce úspěšného televizního seriálu Šumná města. Působí též jako příležitostný básník, obzvláště při slavnostních příležitostech.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: