Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2539862 obálek a 735515 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Frank, Anne

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Frank, Anne
Rok: 1929-1945

Biogr./Hist. údaje: Německá dívka židovského původu, autorka deníku.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Anne Frank

Anne Franková (plným jménem Annelies Marie „Anne“ Frank) (12. června 1929 Frankfurt nad Mohanem – březen 1945 koncentrační tábor Bergen-Belsen) byla německá autorka. Jako dívka z německé židovské rodiny ukrývající se v Amsterdamu za druhé světové války před nacisty si psala deník, který ji posmrtně proslavil. Její rodina uprchla do Amsterdamu před nacismem, který získával na síle v Německu, ale když bylo Nizozemsko okupováno Německem, ocitla se opět v nebezpečí. Protože se zvyšovalo pronásledování a persekuce Židů, celá rodina se v červenci 1942 ukryla v tajných místnostech kancelářské budovy Otto Franka. Po dvou letech skrývání byla skupina prozrazena a deportována do koncentračních táborů. Anne zemřela na tyfus v táboře Bergen-Belsen. Její otec Otto, který jediný z rodiny přežil a vrátil se do Amsterdamu, našel její deník. Tento unikátní záznam se rozhodl vydat. V češtině kniha získala jméno Deník Anny Frankové.Deník Anne Franková dostala ke svým třináctým narozeninám a zachycuje události jejího života od 12. června 1942 až do posledního záznamu z 1. srpna 1944. Z původní nizozemštiny byl přeložen do mnoha jazyků a stal se jednou z nejčtenějších knih po celém světě.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: