Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2197761 obálek a 553616 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Wright, Frank Lloyd

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Wright, Frank Lloyd
Rok: 1867-1959

Biogr./Hist. údaje: Americký architekt a projektant.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Frank Lloyd Wright

Frank Lloyd Wright (8. června 1867 – 9. dubna 1959) byl jedním z nejvýznamnějších amerických architektů. Syn Williama Careyho Wrighta a Anny Lloyd Jones-Wrightové. Po studiích na wisconsinské univerzitě v Madisonu odjel Wright v roce 1889 do Chicaga. Zde pracoval nejprve pro Josepha Lymana Silsbeea a později se angažoval v architektonické firmě Adler & Sullivan, až si nakonec v roce 1893 otevřel svou vlastní praxi.Mezi jeho nejznámější realizace patří Imperial Hotel v Tokiu, dům Vodopád (Fallingwater) v Pensylvánii, ústředí firmy S. C. Johnson ve Wisconsinu či Guggenheimovo muzeum v New Yorku.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: