Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2476998 obálek a 698673 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Laudon, Ernst Gideon von

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Laudon, Ernst Gideon von
Rok: 1717-1790

Biogr./Hist. údaje: Narozen 13.2.1717 v Tootsi, zemřel 14.7.1790 v Novém Jičíně. Císařský polní maršálek, generál, vyznamenal se v bojích proti Turkům
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Ernst Gideon von Laudon

Ernst Gideon svobodný pán von Laudon (Loudon, Ernst Gideon Freiherr von Laudon) (13. února 1716 nebo 1717, Tootzen, (dnes Ļaudona, Lotyšsko) – 14. července 1790 Nový Jičín) byl rakouský vojevůdce, jeden z největších vojevůdců 18. století. Proslavil se ve válkách s Pruskem a svým tažením na Balkán proti Osmanské říši, které ho zařadilo mezi slavné turkobijce. Jeho jméno neslo i české pivo vyráběné od roku 1700 v Lanškrouně.Z jeho jména pochází zvolání či kletba himmellaudon! (německy: Himmel Laudon, tj. Nebesa, Laudon!), kterou údajně volali vyděšení Prusové.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: