Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2414989 obálek a 661188 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Piaget, Jean

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Piaget, Jean
Rok: 1896-1980

Biogr./Hist. údaje: Švýcarský psycholog a pedagog.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Jean Piaget

Jean Piaget [ʒɑ̃ pjaˈʒɛ - žán pjaže] (9. srpna 1896 – 16. září 1980) byl švýcarský filozof, přírodní vědec a vývojový psycholog, který se proslavil studiem dětského myšlení a teorií kognitivního vývoje či genetické epistemologie. Soustavným empirickým zkoumáním se pokusil vysvětlit, jak se v dětství vytvářejí základní struktury a předpoklady poznávání, které Immanuel Kant pokládal za apriorní. Byl druhým nejcitovanějším psychologem 20. století. Významně se přičinil o reformy školního vzdělávání a jak říká Ernst von Glasersfeld, byl také "velkým průkopníkem konstruktivistické teorie znalostí".

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: