Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2208572 obálek a 558279 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Rembrandt Harmensz. van Rijn

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Rembrandt Harmensz. van Rijn
Rok: 1606-1669

Biogr./Hist. údaje: Nizozemský malíř.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Rembrandt Harmensz. van Rijn

Rembrandt, celým jménem Rembrandt Harmenszoon van Rijn (Haarmenszón fan Rejn), (15. července 1606 v Leydenu – 4. října 1669 v Amsterdamu) byl nizozemský malíř, kreslíř, grafik a rytec. Je považován za jednoho z nejlepších malířů a grafiků západního umění. Doba jeho tvorby spadá do tzv. nizozemského zlatého věku, (nizozemsky: Gouden Eeuw), období rozkvětu nizozemské společnosti a její kultury v 17. století. Slavným se stal již za svého života a záhy byl považován za největšího nizozemského malíře. Rembrandt ve svém díle prokazuje výjimečnou znalost klasické ikonografie, technicky mistrné zvládnutí šerosvitu a figurální malby. Jeho dílo zahrnuje portréty, zejména autoportréty, a také holandské krajiny a obrazy s mytologickými či biblickými tématy. Své obrazy podepisoval RH, později RHL (Rembrant Harmenszoon z Leidenu). První obraz, který podepsal jménem Rembrant, byla Hodina anatomie doktora Tulpa (1632).

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: