Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2446603 obálek a 684086 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Jágr, Jaromír

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Jágr, Jaromír
Rok: 1972-

Biogr./Hist. údaje: Narozen 15.2.1972 v Kladně. Hokejista.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr (* 15. února 1972, Kladno) je český hokejový útočník hrající za klub New Jersey Devils v NHL. Dříve působil v klubech Pittsburgh Penguins, Washington Capitals, New York Rangers, Philadelphia Flyers, Dallas Stars, Boston Bruins, několik let hrál v ruském týmu Avangard Omsk a v Česku je spjatý s kladenským klubem. V NHL vyhrál dvakrát Stanley Cup, pětkrát byl vítězem kanadského bodování a stal se historicky nejlepším Evropanem hrajícím v NHL. Pohybuje se na předních místech v různých statistických žebříčcích NHL, přičemž mezi všemi aktivními hokejisty v této lize je co do počtu gólů, asistencí i kanadských bodů nejlepší. Drží též rekord NHL coby nejstarší hráč v okamžiku vstřelení hattricku. Je obrovskou osobností v oblasti sportu a řadí se mezi nejlepší hokejové hráče všech dob.V roce 2005 se Jágr spolu s Jiřím Šlégrem stal členem prestižního Triple Gold Clubu, jenž sdružuje hráče, kteří vyhráli všechny tři hlavní hokejové soutěže – Stanley Cup, olympijské hry a mistrovství světa. Od roku 2011 je většinovým majitelem svého mateřského klubu Rytíři Kladno.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: