Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2613812 obálek a 779782 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Serafim

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Serafim
Rok: 1759-1833

Biogr./Hist. údaje: Ruský pravoslavný mnich, kněz, poustevník, mystik, starec a světec.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Serafim Sarovskij

Svatý Serafim Sarovský (1. srpna/19. července 1754 nebo 1759) – (14. ledna/2. ledna 1833), občanským jménem Prochor Mošin (Прохор Мошнин), patří k nejvíce uctívaným ruským mnichům a mystikům pravoslavné církve. Je považován za jednoho z největších starců (duchovních otců) 19. století. Učil o sebeobětování, kontemplaci a o pojetí křesťanského života jako o cestě k přijetí Svatého Ducha.Serafim byl kanonizován Ruskou pravoslavnou církví roku 1903. Datum úmrtí je vzpomínáno jako jeho velký svátek. Jeho uctívání je rozšířeno i mimo pravoslavnou církev; Papež Jan Pavel II. o něm mluví jako o svatém ve své knize, Překročení prahu naděje.Většinu toho, co o něm dnes víme, o něm napsalo jedno z jeho "duchovních dětí", Nikolaj Motovilov.Jedním z nejslavnějších výroku svatého Serafima, poměrně dobře známým mezi pravoslavnými věřícími, je: "Získej vnitřní pokoj a tisíce okolo tebe naleznou spásu."

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: