Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2700581 obálek a 825713 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Laozi

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Laozi
Rok: 604 př. Kr.-531 př. Kr.

Biogr./Hist. údaje: Čínský filozof a myslitel, nejvýznamnější představitel taoismu.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Laozi

Laozi (also Lao-Tzu or Lao-Tze) was a philosopher and poet of ancient China. He is known as the reputed author of the Tao Te Ching and the founder of philosophical Taoism, and as a deity in religious Taoism and traditional Chinese religions. Although a legendary figure, he is usually dated to around the 6th century BCE and reckoned a contemporary of Confucius, but some historians contend that he actually lived during the Warring States period of the 5th or 4th century BCE. A central figure in Chinese culture, Laozi is claimed by both the emperors of the Tang dynasty and modern people of the Li surname as a founder of their lineage. Throughout history, Laozi's work has been embraced by various anti-authoritarian movements.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: