Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2123776 obálek a 525259 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Ludwig Salvator

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Ludwig Salvator
Rok: 1847-1915

Biogr./Hist. údaje: Narozen 4. 8. 1847 ve Florencii (Itálie), zemřel 12. 10. 1915 v Brandýse nad Labem. Rakouský arcivévoda z rodu toskánských Habsburků, vědec, etnograf, geograf a cestovatel.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Ludwig Salvator

Ludvík Salvátor (4. srpna 1847, Florencie – 12. října 1915, Brandýs nad Labem) byl toskánský princ a rakouský arcivévoda, významný cestovatel, etnograf, geograf a spisovatel. V německy mluvících zemích (Rakousko, Německo) a na Baleárských ostrovech se jedná o mimořádně populárního příslušníka habsburského rodu, jehož příznivci se sdružují do četných spolků. Ludvík Salvátor byl uznávaným vědcem, za svou práci získal celou řadu mezinárodních ocenění a byl členem významných evropských vědeckých společností. Byl čestným členem císařské Akademie věd ve Vídni a rytířem rakouského řádu zlatého rouna.V polabském Přerově nad Labem založil po roce 1895 jedno z prvních etnografických muzeí v Evropě.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: