Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2613038 obálek a 779369 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Lieberman, Avigdor

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Lieberman, Avigdor
Rok: 1958-

Biogr./Hist. údaje: Izraelský politik moldavského původu.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Avigdor Lieberman

Avigdor Lieberman (hebrejsky: zvuk אביגדור ליברמן, narozen jako Evet Lvovič Lieberman (rusky: Эве́т Льво́вич Ли́берман) * 5. června 1958, Kišiněv, Sovětský svaz) je izraelský politik, předseda strany Jisra'el Bejtejnu a izraelský ministr zahraničních věcí.Lieberman v minulosti vyzval, aby Izrael změnil své hranice a předal území osídlené izraelskými Araby Palestinské samosprávě, výměnou za bloky izraelských osad na palestinských území. Zároveň požaduje, aby všichni obyvatelé Izraele, včetně často antisionistických charedim a izraelských Arabů, podepsali věrnost státu nebo přišli o své právo volit a být voleni. Navzdory jeho podpoře „dvoustátnímu řešení“ jej mnohá média označují jako ultrapravicového politika a ultranacionalistu. Mnozí komentátoři označují jeho názory jako „protiarabské.“V říjnu 2006 podepsal Lieberman a tehdejší premiér Ehud Olmert koaliční dohodu, na jejímž základě se Lieberman stal vicepremiérem a ministrem strategických záležitostí. Izraelskou vládu však opustil v lednu 2008 poté, co Jisra'el Bejtejnu vystoupil z vládní koalice na protest vůči jednání s palestinskými Araby. Ve volbách do Knesetu v únoru 2009 se Liebermanova strana stala třetí největší parlamentní stranou a Lieberman je vnímán jako faktický vítěz voleb, který určí složení příští izraelské vlády. V minulosti zastával ve vládě Ariela Šarona posty ministra dopravy a národní infrastruktury. Podle koaliční dohody, kterou uzavřel Lieberman za Jisra'el Bejtejnu s Likudem, se Lieberman stal izraelským ministrem zahraničí.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: