Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2093291 obálek a 515717 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Bloom, Orlando

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Bloom, Orlando
Rok: 1977-

Biogr./Hist. údaje: Britský herec.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Orlando Bloom

Orlando Bloom (* 13. ledna 1977, Canterbury, Kent, Anglie) je britský herec. Studoval British American Drama Academy a poté Guidhall school of Music and Drama. Velmi známým se stal svou první velkou filmovou rolí jako Legolas v trilogii Pán prstenů (1999). Tuto roli dostal ihned po ukončení herecké školy a ihned se jí proslavil. Brzy na to přišel další úspěch, a to v trilogii Piráti z Karibiku (2003) jako Will Turner, kde si zahrál vedle slavného Johnyho Deppa a Keiry Knightley a následně si zahrál roli prince Parida v historickém velkofilmu Trója s Bradem Pittem. Tyto role ho dostaly mezi hollywoodské hvězdy a na vrchol slávy. Potom si ještě zahrál roli Buckinghema (Bakinghema) ve filmu tři mušketýři s Luck Evans (Luckem Evansnem).V českém znění ho mluví dabér Michal Jagelka. Měl by se objevit i v dalším z filmů podle předlohy J. R. R. Tolkiena, režírovaného Peterem Jacksonem- Hobit.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: