Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2123524 obálek a 525258 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Kahneman, Daniel

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Kahneman, Daniel
Rok: 1934-

Biogr./Hist. údaje: Izraelsko-americký psycholog, držitel Ceny Švédské říšské banky za ekonomii.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Daniel Kahneman

Daniel Kahneman (hebrejsky: דניאל כהנמן, * 5. března 1934, Tel Aviv, Izrael) je izraelsko-americký psycholog, který působí na katedře psychologie na Princeton University. Je nositelem Nobelovy ceny za ekonomii z roku 2002 za přínos v oblasti integrování poznatků z psychologického výzkumu do ekonomických věd, a to zejména poznatků o lidském úsudku a rozhodování za nejistoty. Spolu s Amosem Tverskym poukázal na to, že model racionálního rozhodování formulovaného Morgesternem je potřebné považovat za normativní. Jako alternativu k němu nastolili deskriptivní teorii známou pod názvem prospektová teorie (prospect theory). Je založená na několika charakteristikách pozorovaných v praxi, které popírají racionalitu v rozhodování.Stal se historicky prvním Izraelcem, který získal Nobelovu cenu za ekonomii.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: