Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2173543 obálek a 537624 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Chaplin, Geraldine

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Chaplin, Geraldine
Rok: 1944-

Biogr./Hist. údaje: Americká herečka
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Geraldine Chaplin

Geraldine Chaplinová (* 31. července 1944 v Santa Monica, Kalifornie, USA) je americká tanečnice a herečka, dcera Charlese Chaplina, po matce Ooně O'Neillové také vnučka dramatika Eugena O'Neilla. Jejím manželem byl španělský režisér Carlos Saura.Pochází z osmi dětí jakožto nejstarší dcera z posledního manželství Charlese Chaplina s Oonou O'Neillovou. Jedná se původním povoláním o klasickou baletku, balet studovala v Londýně v letech 1958-1961 a zpočátku i v klasických baletech tančila.U filmu začínala už jako dítě ve filmech svého otce Světla ramp a Král v New Yorku. První větší role v dospělém věku přišla v roce 1965 ve snímku Doktor Živago. V roce 1967 začínala hrát jakožto klasická činoherní herečka na Broadwayi.Mezi její další známé role patří např. role francouzské královny ze snímku Tři mušketýři z roku 1974 nebo situační komedie s Luisem de Funesem Na stromě z roku 1971.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: