Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2389309 obálek a 595626 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Lesseps, Ferdinand de

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Lesseps, Ferdinand de
Rok: 1805-1894

Biogr./Hist. údaje: Francouzský diplomat, podnikatel.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Ferdinand de Lesseps

Ferdinand Marie, Vicomte de Lesseps GCSI (French: [də lesɛps]; 19 November 1805 – 7 December 1894) was a French diplomat and later developer of the Suez Canal, which in 1869 joined the Mediterranean and Red Seas, substantially reducing sailing distances and times between Europe and East Asia.He attempted to repeat this success with an effort to build a Panama Canal at sea-level during the 1880s, but the project was devastated by epidemics of malaria and yellow fever in the area, as well as beset by financial problems, and the planned de Lesseps Panama Canal was never completed. Eventually, the project was bought out by the United States who changed the design to a non-sea-level canal with locks, which was completed in 1914.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: