Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2892855 obálek a 873897 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Garai, Romola

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Garai, Romola
Rok: 1982-

Biogr./Hist. údaje: Britská herečka.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Romola Garai

Romola Garai, anglická filmová herečka, se narodila 6.8.1982 ve Velké Británii (Londýn). I přes to, že se narodila v Londýně, do svých osmi let vyrůstala v Singapuru a v Hong Kongu, kde její otec pracoval pro britskou banku.Když byla malá, chtěla být zpěvačkou a mít svoji vlastní skupinu. Toto přání ji netušeně přivedlo na dráhu herečky. Když zpívala v jazzové skupině, všiml si jí hledač talentů. Brzy potom se objevila ve filmu POSLEDNÍ SEXBOMBY.Nadále se objevovala v menších rolích (Náklonnosti-sekretářka Zoe; Dokonalý-ztracená dcera Charlotte). Velký zvrat přišel až s filmem NICOLAS NICKLEBY, který získal ocenění za nejlepší provedení od národních výborních kritiků za rok 2002.Po těchto pár filmech Romola zatoužila rozšířit si své studie na anglické fakultě Královny Marie, jenže přišly další nabídky od filmu, jako například role Gwendolen Harleth v sérii „Daniel Deronda“ a velký úspěch ve filmu „I Capture the castle“ (Ovládnu hrad), za který Romola získala nominaci na nejvíce slibného nováčka britských nezávislých filmových cen (British Independent Film Awards), no a na školu prostě nezbyl čas.V roce 2004 dostala Romola roli hned ve dvou úspěšných filmech – prvním se stal HŘÍŠNÝ TANEC 2: HAVANA NIGHTS, kde se objevila po boku začínající hvězdy Diega Luny jako mladá Američanka Katey Millerová, která se přestěhovala v 58. roce s rodiči na Kubu, dalším projektem, tentokrát s historickým pojetím, ale rovněž americké produkce, byl JARMARK MARNOSTI. Po těchto filmech následovaly ještě velmi slibný irsko-anglicko-francouzský film „Inside I’m dancing” (Uvnitř tančím), “The snow goose” (Bílá husa) a televizní série “Mary Bryant”, nic z toho však u nás zatím nebylo uvedeno.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: