Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2173543 obálek a 537624 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Vladimir Aleksandrovič

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Vladimir Aleksandrovič
Rok: 1847-1909

Biogr./Hist. údaje: Ruský diplomat, vojenský velitel, mecenáš, syn ruského cara Alexandra II., bratr ruského cara Alexandra III.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Vladimir Aleksandrovič

Vladimír Alexandrovič Romanov (22.dubna 1847, Carské Selo - 17. února 1909) byl ruský velkokníže, třetí syn cara Alexandra II. pocházející z dynastie Romanov-Holstein-Gottorp. Během svého života zastával velkokníže Vladimír řadu vysokých vojenských, státních i čestných funkcí. Jak bylo v carské rodině zvykem nastoupil v mládí vojenskou kariéru. Ještě za života Alexandra II. byl povýšen do hodnosti generál-adjutanta a jmenován členem Senátu a členem Státní rady. V době vlády svého bratra Alexandra III. byl jmenován velitelem petrohradského vojenského okruhu a velitelem všech imperátorských osobních gard. K jeho zájmům patřilo také umění a věda. Působil jako prezident ruské Akademie krásných umění a jako sponsor baletu.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: