Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2460432 obálek a 691227 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Lee, Stan

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Lee, Stan
Rok: 1922-2018
Oblast působnosti: spisovatelé, editoři, filmoví producenti

Biogr./Hist. údaje: Americký spisovatel, autor komiksů, scenárista, producent a vydavatel.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Stan Lee

Stan Lee (* 28. prosince 1922 New York), narozen jako Stanley Martin Lieber, je americký komiksový scénárista, redaktor, herec, producent, vydavatel, televizní osobnost, bývalý prezident a předseda společnosti Marvel Comics.Ve spolupráci s několika umělci, nejvíce s Jackem Kirbym a Stevem Ditkem, vytvořil příběhy známé po celém světě, které vycházely dříve v komiksové podobě, především tedy Spider-Man, X-Men, Iron Man, Fantastic Four, Avengers, Hulk, Thor, Daredevil, Doctor Strange a mnoho dalších. Lee následně svými komiksy přispěl k rozšíření společnosti Marvel Comics z malého vydavatelského domu ve velkou multimediální společnost.Roku 1994 byl oficiálně uveden do Síně slávy komiksového průmyslu. Rovněž byl v roce 2011 o jeho životě natočen osmdesátiminutový dokumentární film: With Great Power - The Stan Lee Story.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: